Licealiści dla przedszkolaków

W piątek, 27 stycznia 2023 r., nasze liceum gościło dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 im. „Bajka”. Dzieci zebrały się w auli, aby obejrzeć przedstawienie w j. angielskim „Little Red Riding Hood”, w którym wystąpili uczniowie klasy II A.
W przedstawieniu wykorzystana została technika Teatru Forum, czyli dzieci wchodzą w interakcję z aktorami na scenie.
Głównym tematem przedstawienia było bezpieczeństwo dzieci – przypomnieliśmy im o tym, że nie wolno rozmawiać na ulicy z nieznajomymi i o tym, że należy słuchać rodziców. Wykorzystane w przedstawieniu słownictwo oraz piosenki podsumowały i utrwaliły wiedzę, poznaną na zajęciach j. angielskiego w przedszkolu.
Dynamiczne przedstawienie spotkało się z żywą reakcją publiczności i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Spektakl wyreżyserowała pani Katarzyna Powirska, a autorem scenografii była pani Anna Żurawska.