Szkoła, chociaż młoda jest bardzo dobrze wyposażona. Liczne pomoce naukowe, dostęp do multimedialnych platform edukacyjnych z przedmiotów ścisłych, monitory interaktywne w każdej sali, nowe wyposażenie pracowni informatycznej, dostęp do światłowodu, szkolny radiowęzeł, monitoring, piękna zabytkowa aula z nowym nagłośnieniem i monitorem, nauczyciele wyposażeni w szkolne laptopy, stanowiska komputerowe w każdej sali… Pracujemy również w chmurze, nauczyciele zostali do tego doskonale przygotowani. Tyle zdołaliśmy osiągnąć w ciągu pierwszego roku działalności. Szkolna biblioteka, piękna sala gimnastyczna z pełnym zapleczem sanitarnym, orlik w pobliżu – to rzeczy oczywiste. No i łatwo do nas dojechać, bo jesteśmy usytuowani w centrum Głuchołaz.