Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszym Ogólniaku niezwykle uroczyście. Uczniowie IVO pod opiekuńczym okiem mgr Olgi Wiercioch przygotowali wystąpienie, którego akcja rozgrywała się na sali sądowej. Oskarżona Polska Nadwiślańska została skazana na 123 lata więzienia i tym samym wymazano ją z mapy Europy. Dopiero proces w sądzie apelacyjnym, skuteczna obrona i zeznania świadków – patriotów, przywróciły jej wolność. Znów mogła roztoczyć opiekę nad swoimi dziećmi – Polakami. Występ umiliła nam muzyka: Rota na saksofon i gitarę w wykonaniu Oli z kl. IA i Pana Tomasza, naszego wspaniałego matematyka oraz utwór „Kocham wolność” w aranżacji tegorocznych maturzystów. Na koniec uroczystości wręczono nagrody przyznane w konkursie pt. „Kartka z pamiętnika powstańca warszawskiego”. Zwyciężczyniami zostały Madzia z kl. IIA, Oliwia i Zosia z kl. IA, Wyróżnienia zdobyły Oliwia i Milena z IIA. Gratulujemy! Klasie IV i Pani Oldze dziękujemy za wzruszający występ.

Dzień Niepodległości świętujemy na wiele sposobów, nie tylko w murach szkoły. Delegacja młodzieży naszego Ogólniaka uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Głuchołazach poprzez złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Licealiści będący członkami naszego kochanego Capricolium koncertowali podczas poetycko-muzycznego występu „A w sercu miłość do Ojczyzny…” w kościółku gimnazjalnym. Dla pierwszoklasistów (również z Ukrainy) był to występ – debiut w chórze.