Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie na Rzecz Szkół „CHROBRY”, prowadzące od 17 lat działalność wspierającą głuchołaskie placówki oświatowe i organizacje skupiające dzieci i młodzież, wystąpiło w 2019 r. z inicjatywą zorganizowania Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w naszym mieście.

Idea spotkała się z bardzo dużym poparciem społecznym. Po długim procesie organizacji szkoły, skutecznie przeprowadzonym naborze, Liceum rozpoczęło swą działalność edukacyjną od 1 września 2019 roku w budynku przy ul. Bohaterów Warszawy w Głuchołazach.

Zaufało nam 51 uczniów, wspaniałych młodych ludzi, którzy postanowili kontynuować naukę w Głuchołazach. Pozyskaliśmy dobrą i zaangażowaną kadrę pedagogiczną oraz wielu sympatyków którzy wspierają nas w różny sposób, często dzieląc się z nami swoimi pomysłami czy dobrym słowem. Razem tworzymy społeczność, do której dołączają coraz to nowi członkowie.

Nazwaliśmy nasze Liceum „szkołą z plasteliny”, bo wspólnie ją kreujemy i nadajemy jej kształt.

Celem naszej działalności jest umożliwienie młodemu człowiekowi dobrego startu w przyszłość, realizujemy wiele nowatorskich pomysłów, jesteśmy otwarci i pełni entuzjazmu.

Prosimy o przyłączenie się do społeczności naszego Liceum i pomoc w kreowaniu lepszego startu  w dorosłość naszej głuchołaskiej młodzieży.

Jerzy Dziurowski

Prezes Stowarzyszenia