Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące za nami. Wykonawcy, nasi młodsi koledzy ze szkół podstawowych gminy Głuchołazy wykazali się nie tylko umiejętnościami wokalno-muzycznymi, ale również językowymi, a niektórzy nawet choreograficznymi. Już po 4-tym występie jury wiedziało, że wybór nie będzie łatwy. Ostatecznie zadecydowało następująco:
I miejsce – Iga Hojda SP2
II miejsce – Alan Budyk SP1
III miejsce ex aequo – Zosia Zabłocka SP2 oraz Julia Pochopień SP w Gierałcicach.
Wyróżnieni zostali:
Zuzanna Data SP2, Oliwia Kunicka SP2 oraz Patryk Jarosiński SP Sławniowice.
W czasie, gdy jury obradowało, zaśpiewaliśmy wspólnie utwór Boba Dylana „Blowin’in the wind”, oczywiście przy akompaniamencie licealnego zespołu muzycznego:)
A na koniec niespodzianka – licealiści zaprezentowali się w spektaklu „Pomsta”, czyli adaptacji „Zemsty” A. Fredry w gwarze śląskiej, którą uczniowie przygotowali pod okiem Pani Małgorzaty Sowiak. I znowu było śpiewająco!
Po zakończeniu spotkania na auli, uczniowie klas ósmych zostali oprowadzeni po szkole przez swoich starszych kolegów z Ogólniaka. Może spotkamy się w przyszłym roku? Zapraszamy!