XXX Wojewódzki Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

W Opolu – 14 czerwca 2023 miał miejsce odbiór nagród z XXX Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, w którym uczennica Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach – Zofia Ptak zajęła II miejsce w pracy albumowej wśród szkół ponadpodstawowych.
Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Podczas rozdania atrakcyjnych nagród obecni byli: Roman Stempowski – Dyrektor Departamentu Zarządu Sportu i Turystyki w Opolu, Wilhelmina Barańska- Przewodnicząca Programowa Rady do Spraw Młodzieży przy PTTK w Brzegu, Lucjusz Bilik – Prezes Oddziału Regionalnego Śląska Opolskiego PTTK w Opolu i Urszula Metelska- Opiekunka Koła Turystyczno – Krajoznawczego w Opolu.
Prowadzący imprezę Pan Lucjusz Bilik podziękował uczniom i nauczycielom za zainteresowanie historią Ziemi Ojczystej i Regionu. Na ręce Zofii trafiła statuetka dla naszej szkoły. Zosiu, GRATULUJEMY, jesteśmy z Ciebie dumni!