Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 16. października w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Był to niezwykły dzień, pełen wrażeń i radości, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci. By wspólnie świętować w przepięknie udekorowanej auli, spotkali się nauczyciele, uczniowie, pozostali pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Iwona Jakóbczak. Po przemowach pani dyrektor oraz pana Jerzego Dziurowskiego przedstawiono skład tegorocznego Samorządu Uczniowskiego, a przewodnicząca Jennifer Domagalska złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.
Był to tylko wstęp do dalszej części uroczystości. Parę chwil później przed publicznością pojawiła się klasa I, by przystąpić do ślubowania. Od teraz już oficjalnie możemy powitać Was jako członków naszej społeczności.
Część artystyczna była prawdziwą muzyczną ucztą: uczniowie przygotowani przez panią Małgorzatę Wiśniewską – Sowiak zaprezentowali znane szlagiery, których zmienione słowa trafnie opisywały uczniowskie zmagania z codziennością.
Na koniec czekała nas natomiast prawdziwa petarda – wszyscy wzięliśmy udział w quizie, dotyczącym ciekawostek nt. naszego „ciała” pedagogicznego. Było wesoło i zaskakująco – w końcu nauczyciel też człowiek 🌹